ČR má z EU nařízeno minimum DPH 15%

Švýcarská ústava stanovuje strop DPH na 6,5% a dočasně, do roku 2027, ho za účelem financování demografického poklesu a výstavby železnic zvyšuje na 7,7%.Česká ústava oproti tomu žádné stropy zdanění neuvádí a stává se tak “bianko šekem” pro politiky. Navíc, díky našemu členství v EU, máme nařízeno trvalé minimum DPH 15%.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-48.png.


Na obrázku výše si všimněte propagandy proti volnému tržnímu hospodářství: “Minimální základní sazba zabrání tomu, aby se sazby … příliš lišily. Tím se předejde … narušení hospodářské soutěže …”. Přesný opak je pravdou. Nastavením vysokého minima DPH naopak dochází k odstranění hospodářské soutěže mezi státy EU. Podívejme se, co o hospodářské soutěži říká wikipedie.Co se týká cen, platí i pro daně. Z daňové konkurence těží občané, neboť vyvíjí tlak na politiky hospodařit efektivně. Proto se politici na EU trhu dohodli na vzájemném zvýšení daní. To jim zvýší výnosy. A odstraní nutnost hospodařit co nejefektivněji. Dvě mouchy jednou ranou. Základem hospodářské soutěže je cenová i daňová konkurence. Nastavením limitu DPH samotná EU narušuje hospodářskou soutěž.

To, že si naši politici nastavili DPH na velkorysých 21%, není třeba komentovat. Myslíte si, že by naší zemi lépe vyhovovalo DPH 7,7% nebo dokonce 6,5%? My si myslíme, že ano, a to je i náš cíl.

2 komentáře u „ČR má z EU nařízeno minimum DPH 15%“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *