Helvetica – nejpoužívanější písmo na světě pochází ze Švýcarska

Dle stránek copiprintsupport.com i mnoha dalších je dnes nejpoužívanějším stylem písma Helvetica.Helvetica je hojně používaná rodina bezpatkového písma (Sans-serif), které v roce 1957 vytvořili švýcarští designéři Max Miedinger a Eduard Hoffmann z písmolijny Haas’sche Schriftgiesserei AG. Helvetica byla navržena jako univerzální bezpatkové písmo na základě grotesků z konce 19. století.

Švýcarsko používá od svého přechodu na federální stát v roce 1848 také latinský název Confoederatio Helvetica. Nalezneme ho například na mincích. Z něj je odvozena mezinárodní zkratka Švýcarska CH, kterou můžeme nalézt v bankovní zkratce pro Švýcarský frank CHF, příponě internetových domén .ch nebo v mezinárodním značení aut CH.

Nejpoužívanější styly písem dle copiprintsupport.comPísmo Helvetica je často využíváno pro komerční účely. Nalezneme ho v logách velkých firem jako jsou například Motorola, Kawasaki, Olympus, Skype, BMW, Jeep.

Vývoj loga Bavorského motorárenského závodu – Bayerische motoren werke – BMW.Vývoj písma Helvetica jde stále dopředu. Od jeho vzniku bylo v dalších písmolijnách vytvořeno již několik nových verzí. Jedná se např. o Helvetica Light, Helvetica Compressed, Helvetica Textbook, Helvetica Narrow nebo Helvetica World.

Nové verze písma Helvetika.Zdroje: blog.visionapartments.com 27.4.2017 a cs.wikipedia.orgSTANOVISKO ŠVÝCARSKÉ DEMOKRACIE

Nejsme Švýcaři, ale to nám nebrání používat jejich písmo. A není to jen písmo, co se Švýcarům povedlo. Výjimečně povedený je i celý jejich politický systém.

Myslíte si, že se naše země točí v politickém bludném kruhu? Že by nám zavedení jiného politického systému a jiných politických principů pomohlo se z tohoto bludného kruhu dostat? Myslíte si, že je nejvyšší čas přejít na švýcarský politický systém? My si myslíme, že ano, a to je i náš cíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

„Unus pro omnibus, omnes pro uno“ - „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ - národní motto Švýcarska
/** záloha footer řádek 45-63
Švýcarská demokracie Používáme WordPress (v češtině).
*/