Iráčan uvězněn ve Švýcarsku na 70 měsíců za podporu Islámského státu

Soud nevyhověl žádosti, aby byl muž umístěn do léčebny pro duševně choré.


Irácký občan, který posledních 22 let přechodně pobýval ve Švýcarsku byl shledán viným z vytváření sítě teroristických sympatizantů a nabádání své ženy k tomu, aby spáchala sebevražedný útok v Libanonu.

Federální kriminální soud odsoudil dvaapadesátiletého muže k pěti letům a deseti měsícům vězení. Soudní líčení trvalo dva dny a proběhlo počátkem října tohoto roku. Rozsudek byl zveřejněn ve čtvrtek 8. 10. 2020.

Soud zamítnul žádost Kanceláře státního zástupce, aby byl muž svěřen do psychiatrické péče. V případě osoby zapojené do islámského terorismu byla taková žádost podána poprvé.

Muž byl obviněn z toho, že ze Švýcarska mezi lety 2016 a 2017 mnohokrát jednal ve prospěch Islámského státu. Byl zadržen v roce 2017 v azylovém centru a z bezpečnostních důvodů byl od té doby držen ve vazbě. V jeho domě byla nalezena videa související s Islámským státem. Na internetu potom bylo identifikováno okolo 26 000 usvědčujících zpráv.

V minulosti byl muž odsouzen za domácí násilí, kdy se pokoušel udusit svou bývalou manželku za to, že od něho chtěla odejít.

Zdroj: swissinfo.ch 8. 10. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

„Unus pro omnibus, omnes pro uno“ - „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ - národní motto Švýcarska
/** záloha footer řádek 45-63
Švýcarská demokracie Používáme WordPress (v češtině).
*/