Jen 16% Švýcarů by se nechalo naočkovat proti Covid-19

Mezi 23. říjnem a 2. listopadem provedl švýcarský státní rozhlas (SRG) průzkum veřejného mínění týkající se koronaviru.5. průzkum veřejného mínění švýcarského státního rozhlasu (SRG) ohledně koronaviru ukázal, že pouze 16% Švýcarů by se okamžitě rozhodlo pro očkování proti Covid-19. Na úřady a vědu čeká spousta přesvědčování.

Otázku ohledně očkování proti Covid-19 položil občanům švýcarský státní rozhlas. Průzkum realizoval výzkumný institut Sotomo ve dnech 23.10. až 2.11. 2020. V tomto období, kdy byl počet případů koronaviru vyšší než na jaře, se průzkumu zúčastnilo více než 40 000 lidí.

Celá otázka zněla: „Představte si, že by byla vyvinuta a ve Švýcarsku schválena vakcína proti Covid-19. Jaká odpověď by platila pro vás?“

Procentuální výsledek 5. průzkumu SRG ve Švýcarsku.


Jak je to možné?

Svět zažívá první ničivou pandemii v historii a pouze 16% Švýcarů by se dalo okamžitě očkovat? Velká většina dotázaných byla opatrná nebo dokonce negativní vůči očkování. Jak je to možné?

Švýcaři jsou vůči očkování skeptičtí. Na jedné straně je to způsobeno skutečností, že postmoderní medicína tj. relativizace vědeckých faktů, je populární i ve vzdělaném národě jako jsou Švýcaři. Ti v květnovém referendu roku 2009 dokonce přidali homeopatii na seznam výdajů hrazených ze základního zdravotního pojištění.

Nechávají se také ovlivňovat svým nejbližším okolím. Skepticismus vůči očkování je nakažlivý, ať už v osobních rozhovorech nebo prostřednictvím YouTube. To ukázala švýcarská federální studie z roku 2014. Švýcaři už také nedovolují lékařům, aby bez otázek říkali pacientům, co je správné.

Zdroj: srf.ch 6.11.2020


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

„Unus pro omnibus, omnes pro uno“ - „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ - národní motto Švýcarska
/** záloha footer řádek 45-63
Švýcarská demokracie Používáme WordPress (v češtině).
*/