Země, kde je nejlepší se narodit

EIU – zpravodajské oddělení britského časopisu The Econom sestavuje nevšední žebříček hodnocení zemí. Na základě deseti faktorů hodnotí výhledy zemí do budoucna a podle dosaženého skóre sestavuje žebříček, ve které z nich je nejlepší se narodit.

Hodnotící faktory se různí od subjektivních (průzkumy veřejného mínění) po objektivní (HDP na obyvatele). Žebříček z roku 1988 hodnotil i faktory jako nedostatek kultury či nudnost dané země.

Tento žebříček není zcela jistě dokonale přesný, ale poskytuje alespoň orientační ohodnocení kvality života v jednotlivých zemích.Letmý pohled na žebříček ukazuje, že Švýcarsko zná recept na úspěch. Naše země, ačkoli není propadák, má prostor ke zlepšení.

Myslíte si, že by zavedení švýcarských politických principů pomohlo naší zemi k růstu v tomto žebříčku? My si myslíme, že ano, a to je i náš cíl.

2 komentáře u „Země, kde je nejlepší se narodit“

  1. Myslim, ze svycarske matky by se hodne divily, kdyby zjistili, ze v ČR existuje tak dlouha materska a rodicovska. K tomu nezdaněná a jedte navrh s darkem zdravotniho pojidteni po celou dobu. Nic takoveho tam neni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

„Unus pro omnibus, omnes pro uno“ - „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ - národní motto Švýcarska
/** záloha footer řádek 45-63
Švýcarská demokracie Používáme WordPress (v češtině).
*/