Švýcarsko je čtvrtou nejkonkurenceschopnější zemí na světě

Pohled na hlavní budovu federální technické vysoké školy ETH v Curychu. IMD hodnotí Švýcarsko vysoko pro jeho univerzitní a manažerské vzdělávání.


Dle žebříčku Mezinárodního institutu pro rozvoj managementu se sídlem v Lausanne (IMD) je Švýcarsko nejkonkurenceschopnější zemí v Evropě a čtvrtou nejkonkurenceschopnější na světě.

Malý alpský národ se v žebříčku konkurenceschopnosti 63 zemí vyšplhal z 5. na 4. místo. Pomohl mu k tomu ekonomický růst, stabilita měny a kvalitní infrastruktura, uvedl v úterý 28.5.2019 institut IMD.

Švýcarsko se podle IMD umístilo na 1. místě v oblasti vysokoškolského a manažerského vzdělávání, zdravotnických služeb a kvality života.

Singapur byl poprvé od roku 2010 ohodnocen jako nejkonkurenceschopnější světová ekonomika, protože Spojené státy a Hong Kong sklouzly z prvních dvou míst.

Singapur získal nejlepší hodnocení díky své pokročilé technologické infrastruktuře, dostupnosti kvalifikované pracovní síly, příznivým imigračním zákonům a jednoduchému systému zakládání nových firem, uvedl IMD. Hong Kong si udržel druhé místo, k čemuž mu pomohlo příznivé daňové a podnikatelské prostředí a dostupné financování firem.

Světové hodnocení konkurenceschopnosti provádí IMD každý rok od roku 1989. Země jsou hodnoceny podle 235 ukazatelů, dvě třetiny se týkají statistik zaměstnanosti a obchodu a jedna třetina veřejného mínění zjištěného na základě průzkumů. IMD je přední soukromou obchodní školou se sídlem v Lausanne u Ženevského jezera.

Zdroj: swissinfo.ch 28.5.2019

POZN. PŘEKL.: Česká republika se v žebříčku 63 zemí za rok 2019 umístila na 33. místě.

Česká republika klesla v roce 2019 z 29. na 33. místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

„Unus pro omnibus, omnes pro uno“ - „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ - národní motto Švýcarska
/** záloha footer řádek 45-63
Švýcarská demokracie Používáme WordPress (v češtině).
*/